Jak zorganizować imprezę firmową?

Strona główna » Blog » Jak zorganizować imprezę firmową?

impreza firmowa

Jak zorganizować imprezę firmową, którą jeszcze przez długi czas pracownicy będą wspominali z uśmiechem na ustach? Wbrew pozorom to wcale nie takie proste. Firmowa impreza integracyjna powinna zmotywować pracowników do zacieśnienia więzów, jednak nie zawsze pracodawcy udaje się osiągnąć taki efekt. Zdarza się, że członkowie zespołu uznają taki event za sztywny i wcale nie mają ochoty się bawić. Zastanówmy się więc nad tym, jak zorganizować imprezę firmową, która okaże się wielkim sukcesem? Przedstawiamy 4 kroki, których nie możesz pominąć podczas planowania takiego wydarzenia.

right arrow

Krok 1 - pamiętaj o celu

Każda impreza firmowa powinna mieć jakiś cel. Zawsze łatwiej nam zaplanować jakieś działania, kiedy wiemy, do czego dążymy. Nie inaczej jest w przypadku eventów dla pracowników. Warto też mieć świadomość tego, że imprezy firmowe mogą mieć naprawdę różny charakter, a przez to i cel. Pracodawca może na przykład chcieć:

 • bardziej zintegrować pracowników,
 • pozwolić na poznanie się osób zatrudnionych w różnych działach firmy,
 • poprawić stosunki i zniwelować napięcia pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu,
 • wyróżnić i pochwalić wyróżniających się pracowników,
 • zorganizować firmową imprezę okazyjną - np. na święta lub z okazji jubileuszu istnienia.

Firmowa impreza integracyjna nie obędzie się bez gier i zadań team bulidingowych. Z kolei imprezy firmowe z okazji jubileuszy będą bardziej przypominały poważne bankiety, bez miejsca na odrobinę rywalizacji. To właśnie dlatego tak ważne jest określenie celu, jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować imprezę firmową.

right arrow

Krok 2 - miejsce ma znaczenie

To, gdzie odbędzie się impreza firmowa, także ma znaczenie. Możliwości jest sporo - plener, pub, restauracja, hotel… Najważniejsze jest to, aby wybierając miejsce na firmową imprezę integracyjną lub inny event dla pracowników pamiętać o kilku rzeczach:

 • dobra lokalizacja - obiekt powinien mieć własny parking lub możliwość wygodnego dojazdu komunikacją miejską;
 • przestrzeń dla każdego - wybrane miejsce powinno pomieścić wszystkich pracowników bez ścisku;
 • odpowiednie wyposażenie - warto sprawdzić, czy wybrane miejsce pozwoli nam zrealizować cel. Jeśli jedną z atrakcji ma być konkurs taneczny, potrzebny będzie sprzęt audio. Zamierzasz wyświetlić prezentację? Warto, aby miejsce posiadało na stanie rzutnik.

Nasz Dom Gościnny jest przygotowany na goszczenie różnego rodzaju imprez firmowych - od integracyjnych, z elementami team buildingu, po uroczyste jubileusze! To doskonałe miejsce, aby zorganizować tego typu event.

right arrow

Krok 3 - jedzenie też jest ważne

W wielu przypadkach firmowa impreza integracyjna nie obejdzie się bez jedzenia dla pracowników. To może być suta obiadokolacja lub proste przekąski mieszczące się w jednej dłoni. Warto zwrócić uwagę na to, aby miejsce, w którym zamierzasz zorganizować firmową imprezę oferowało także catering - to mniej zmartwień dla Ciebie, ponieważ nie będziesz musiał szukać zewnętrznej firmy, która się tym zajmie. Pamiętaj także o tym, by uwzględnić w menu wszelkie preferencje żywieniowe pracowników np. dania wegańskie, wegetariańskie, bezglutenowe itp. W naszym Domu Gościnnym czeka na Ciebie smaczna kuchnia, a także doświadczona obsługa.

right arrow

Krok 4 - ani rusz bez atrakcji

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować imprezę firmową, która okaże się wielkim sukcesem, to nie możesz zapomnieć o atrakcjach. To właśnie dzięki nim pracownicy będą się świetnie bawić, a przy okazji realizować założone przez Ciebie cele. Warto pamiętać o tym, aby wszelkie dodatkowe atrakcje były uzależnione nie tylko od naszego budżetu, ale także od celu imprezy firmowej. Każdorazowo muszą one być także dopasowane do wieku i preferencji pracowników (młodemu zespołowi przypadnie do gustu escape room, z kolei starsi  pracownicy mogą woleć spokojny quiz). Dodatkowe atrakcje mogą na przykład przybrać formę:

 • różnego rodzaju gier i zabaw np. quizów, rywalizacji zespołowej;
 • warsztatów, nawet abstrakcyjnych i niezwiązanych z pracą;
 • karaoke;
 • tańców.

Zapraszamy do Domu Gościnnego

Jeżeli planujesz zorganizować imprezę firmową, zapraszamy do naszego Domu Gościnnego. Mamy doświadczenie w organizacji tego typu eventów i potrafimy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Zadzwoń

Reklama w Google: widoczni
Widoczni

Skontaktuj się z nami przez

Proszę podać adres email i wprowadzić treść zapytania.

formularz szybkiego kontaktu

E-mail*:

Treść*:

* pole wymagane

lub Zadzwoń do nas

tel. +48 508-255-527